Giresun-Giresunspor
Karakter Boyutu:      

TCSG-DOST Gemisi Giresun'a Geliyor

Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi TCSG-DOST (701) 24-26 Kasım 2013 tarihleri arasında ilimize gelerek halkın ziyaretine açılacak....

TCSG-DOST Gemisi Giresun'a Geliyor

 

Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi TCSG-DOST (701) 24-26 Kasım 2013 tarihleri arasında ilimize gelerek halkın ziyaretine açılacak.


 
Giresun Limanı'nda 3 gün kalacak olan TCSG DOST, 24 Kasım 2013 Pazar günü 11:00-15:00, 25 Kasım 2013 Pazartesi günü 11:00-16:00 saatleri arasında halkın ziyaretine açık bulundurulacak.
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın Arama Kurtarma Gemisi Tedarik Projesi kapsamında milli kaynaklarımız kullanılarak Tuzla/İSTANBUL'daki RMK Marine Tersanesi'nde Türk mühendis ve işçileri tarafından inşa edilen Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemilerinin ilki olan TCSG DOST, 05 Nisan 2013 tarihinde ana konuş limanı Samsun'a intikal ederek mavi vatan denizlerimizde görev yapmaya başlamıştır.
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın açık denizlerdeki görev etkinliğinin arttırılmasına önemli katkılar sağlayan TCSG DOST Gemisi, ana görev fonksiyonu olan arama ve kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra, sahip olduğu gelişmiş donanımlar ile gemi yangınlarını söndürme, deniz kirliliği ile mücadele etme, kaçakçılığı önleme ve helikopterler indirme kaldırma operasyonlarını gerçekleştirme imkan ve kabiliyetlerine sahiptir. TCSG-DOST denizde yardıma ihtiyacı olan herkese dost elini uzatmaya devam edecek.

Okunma Sayısı : 301
  Yukarı
             
Eklenen Yorum Sayısı: 0
            
Karadeniz'in en önemli sorunu hangisidir?
Anket Tarihi : 11/15/2013 11:46:08 AM

Sitemiz Türk İnternet Haber Ajansı
Abonesidir.

Yayın İlkeleri .  Künye .  Bize Ulaşın .  RSS | site içerikleri link verilerek alınabilir. Halil BAYRAM sitesidirKaradenizden En Güncel Haberler - karadenizhaber
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım:imza