Trabzon Maçka’da Çatışma 2 Şehit!

Trabzon’un Maçka ilçesinde terörist bir grupla çatışma olduğu bilgisi öğrenildi.

Olay yerine Özel harekat ekipleri sevkedildi.

Edinilen bilgiye göre Trabzon’un Maçka ilçesinde Vazelon mevkiinde terörist grup ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı.

Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü’nden bölgeye Özel Harekat Ekipleri sevkedildi.

Bölgede yaralılar olduğu bildirildi. Yaralıların bölgeye sevkedilen Ambulanslarla Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine sevkedildiği öğrenildi.

TRABZON VALİLİĞİ: 3 YARALI Trabzon Valiliği yaptığı açıklamada Maçka’da yaşanan çatışmada ilk ateş sırasında 2 güvenlik personeli ile bir sivil vatandaşın yaralandığını bildirdi. Açıklamada “Maçka ilimiz kırsalında devam etmekte olanm operasyonel faaliyet esnasında sağlanan sıcak temas sırasında 2 güvenlik personelimiz ile 1 sivil vatandaşımız yaralanmış olup. Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyon devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

TRABZON VALİSİ YAVUZ: “OPERASYON YAPILIYORDU”

Konuyla ilgili açıklama yapan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Maçka kırsalında PKK’lı teröristlerle sıcak temas sağlandığını belirterek “O bölgede istihbarat çalışması yapmıştık. 2 gün önce başlatılan bir operasyon vardı. Operasyon kapsamında sıcak temas sağlandı. Sıcak temas bir süre sonra kesildi. Bölgede arama tarama faaliyeti sürüyor”

 

HABER 61

Yorum Yap