KARADENİZ’İ BÖCEKLER YİYOR

KARADENİZ’İ BÖCEKLER YİYOR

9 yıldır Gürcistan menşeili olduğu tahmin edilen ve türü belirlenemeyen böcek ve kelebek karadenizde insanların tarım ürünlerine zarar veriyor.

Ektikleri ürünün hasadını yapamayan karadenizliler yetkililerden açıklama bekliyor.

Sebze ve meyvelerden sonra çayı da etkilemeye başlayan bu türü belirlenemeyen böcek ve kelebek karadeniz halkına çile çektiriyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gazeteci Adnan Ramoğlu ;

”9 yıldır bu böcek kelebek karadenizi yiyor bitiriyor başta sık sık nazik mesajlarıyla halkımıza her konuda ayrıca [öğrencilerimize sınav öncesi mesaj veren ÇAYKUR genel müdürü !!”çayında öz suyunu emip yiyen bu VAMPİR kelebekler için hiçbir çalışmanızın olmadığınıda biliyoruz halkımız bahçesinden ekip yiyemez oldu nerdesiniz ne işle meşgulsünüz ?
Tarım il müdürleri ilde en yüksek maaş alırlar ve devletin araçlarıyla göreve gidip harcırahıda bol alırlar ye iç gez nedir bu araştırıp bakalım diyen yok “KTÜ” dende hiç ama hiç araştırma yok !
Bu böceği zararlıyı nasıl etkisiz edip bölgede kısıtlı olan Fasulye mısır salatalık kısaca tarım yok olup gitmekte ! Şimdide çayı bitirme noktasına geldi siz ilgililer ne iş yaparsınız ?
Hala gerdan kırıp oturun beyler ! Karadeniz sahilini kaplayan bu vampir kelebek için ne bekliyorsunuz ben bu gidişle çay ürününün yok olup gideceğini düşünüyorum duyarsız yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi

1-Böcek2
1-Böcek2

Hami Bayram

Yorum Yap